Aktualności

Wyniki próbnej matury z matematyki

Wyniki próbnej matury z matematyki

10.12.2009

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała o wynikach próbnego egzaminu maturalnego z matematyki, który przeprowadzono 3 listopada 2009 roku.


Do 14 grudnia dyrektorzy szkół otrzymają z okręgowych komisji egzaminacyjnych drogą elektroniczną szczegółowe wyniki każdego ucznia, a następnie ‎przekażą je uczniom i nauczycielom.Aby uzyskać pozytywny wynik tego trudnego egzaminu trzeba było uzyskać minimum 30%. Próbny egzamin maturalny zdało 76% maturzystów. Średni wynik uzyskany przez maturzystów to 23,31 punktu na 50 możliwych.

Najlepiej z próbną maturą poradzili sobie maturzyści z liceów ogólnokształcących − 88% uczniów zdało egzamin, najsłabiej wypadli maturzyści z techników uzupełniających − zdało tylko 19% uczniów. W pozostałych typach szkół wyniki wyglądają następująco: w technikach zdało 60% maturzystów, w liceach profilowanych − 50%, w liceach uzupełniających − 24%. W liceach ogólnokształcących średni wynik uzyskany przez zdających to 27,72 pkt, w technikach − 17,72 pkt, w liceach profilowanych − 15,81 pkt, z liceach uzupełniających − 11,96 pkt, w technikach uzupełniających − 11,41 pkt.

Dane te zostały opublikowane na stronie internetowej CKE.

Wyniki

Zasady punktowania

W ciągu sześciu miesięcy od daty egzaminu każdy uczeń może skorzystać z prawa do wglądu w swój arkusz egzaminacyjny.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz