O serwisie

Czym jest projekt „Oświata i Prawo”

Projekt prawno-oświatowy jest odpowiedzią na potrzeby nauczycieli i dyrektorów, dla których praktyczne informacje z zakresu prawa w oświacie są trudno dostępne, wiadomości dotyczące edukacji są rozproszone, a ich znalezienie wymaga wiele czasu. 

Celem projektu jest ułatwienie pracy dyrektorom i nauczycielom, aby mogli uniknąć problemów związanych z niejasnymi, ciągle zmieniającymi się procedurami prawnymi, a także zapewnienie poczucia bezpieczeństwa dzięki pewnym, zrozumiałym i aktualnym informacjom prawnym, które można stosować w praktyce i które odpowiadają rytmowi pracy szkoły.

Zapytania można do nas kierować poprzez znajdującą się na stronie zakładkę: „Pytanie do eksperta”. Współpracujący z Wydawnictwem eksperci to przede wszystkim dyrektorzy szkół oraz prawnicy, którzy odpowiedzialni są za właściwą podstawę prawną tekstów zamieszczanych na stronie.

W serwisie internetowym znaleźć można również najnowsze akty prawne, ustawy, i rozporządzenia dotyczące prawa oświatowego w formie tekstu jednolitego. Taki zapis na pewno ułatwi dyrektorom i nauczycielom wyszukiwanie pożądanych informacji.

Zaprezentowanie w zrozumiałej formie praktycznych i aktualnych informacji z zakresu prawa − popartych przykładami, wnikliwa analiza i komentarz – stanowią bezcenne źródło wiedzy dla dyrektorów i nauczycieli. Serwis internetowy „Oświata i Prawo” jest też wygodnym narzędziem ułatwiającym pracę. Dyrektorom pomoże w zarządzaniu szkołą, a nauczycielom w przechodzeniu przez wymagane procedury.

Zespół Projektowy „Oświata i Prawo”

Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz