Aktualności

Matura w szkołach dwujęzycznych

Matura w szkołach dwujęzycznych

20.10.2008

Dnia 16 października odbyło się spotkanie minister edukacji z dyrektorami szkół dwujęzycznych.


W spotkaniu uczestniczyli wiceministrowie: Zbigniew Marciniak i Krzysztof Stanowski, Mirosław Sawicki – dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, przedstawiciele departamentów merytorycznych w MEN oraz prawie 100 dyrektorów szkół dwujęzycznych z całego kraju, w których działają klasy polsko-niemieckie, polsko-hiszpańskie, polsko-angielskie, polsko-francuskie i polsko-rosyjskie.


Podczas spotkania dyrektorzy mieli okazję przedstawić swoje uwagi dotyczące zmian w rozporządzeniu w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania, promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Dyrektorzy szkół przedstawili swoje wątpliwości dotyczące terminu wprowadzenia zmian. Ustalono, iż w ciągu najbliższych lat zostaną wypracowane nowe zasady zdawania matury w szkołach dwujęzycznych. Powstaną grupy robocze złożone z przedstawicieli dyrektorów szkół dwujęzycznych i MEN, aby wypracować lepsze formy ich funkcjonowania.


W czasie spotkania ustalono, że w ciągu najbliższych 2–3 tygodni rozpocznie pracę pięć grup roboczych z udziałem przedstawicieli dyrektorów szkół i MEN. Każda z nich zajmie się nauczaniem w innym języku.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz