Aktualności

IX Kongres Gmin Wiejskich

IX Kongres Gmin Wiejskich

27.10.2008

W dniach 23–24 października odbył się IX Kongres Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Gośćmi kongresu były Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.


Katarzyna Hall przedstawiła m.in. cele wprowadzanej reformy oraz rolę samorządów w tym procesie. Podkreśliła, że jednym z głównych celów reformy jest to, aby wszystkie dzieci miały dostęp do edukacji o wysokiej jakości. Zadeklarowała, że ministerstwo będzie wspierać wszelkie formy edukacji i wszelkie działania, które stworzą przyjazne warunki do nauki dla najmłodszych dzieci.


Krystyna Szumilas zaprezentowała koncepcję i harmonogram zmian w oświacie. Podkreśliła, że jednym z najważniejszych celów zmian jest ścisłe podzielenie kompetencji pomiędzy organem prowadzącym a organem sprawującym nadzór pedagogiczny. Zapewniła samorządowców, że zostaną im zapewnione odpowiednie środki na przystosowanie infrastruktury szkolnej do nowych standardów nauczania.


Samorządowcy pozytywnie ocenili zmiany wprowadzane przez MEN w polskiej oświacie. Cieszą się, że ich postulaty są uwzględniane w działaniach podejmowanych przez rząd.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz