Aktualności

E-podręczniki zamiast papierowych książek?

E-podręczniki zamiast papierowych książek?

25.07.2011

Ministerstwo Edukacji Narodowej skierowało rozporządzenie w sprawie elektronicznych podręczników do konsultacji społecznych.

Według projektu podręczniki szkolne mają być wydawane w formie papierowej, ale każda książka ma zawierać również jej formę elektroniczną, na przykład w postaci tzw. e-booka. W ten sposób resort edukacji chce pomóc uczniom – odchudzić ich tornistry, które obecnie ważą po kilka kilogramów. Oznacza to, że podręczniki mają być wydawane w formie papierowej wraz z towarzyszącą jej formą elektroniczną lub wyłącznie w formie elektronicznej. Tylko materiały edukacyjne dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej, ze względu na specyfikę tego etapu edukacji, będą mogły być wydawane wyłącznie w formie papierowej – informuje na swojej stronie internetowej resort edukacji.

MEN zaznacza, że elektroniczna forma podręcznika powinna być jednakowa pod względem treści z wersją papierową. – Takie rozwiązanie pozwoli uczniowi na zakup wybranego przez nauczyciela podręcznika w formie papierowej lub w formie elektronicznej – w zależności od własnych preferencji, ceny podręcznika oraz posiadania dostępu do urządzeń umożliwiających korzystanie z określonej elektronicznej formy podręcznika.Całą treść komunikatu można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz