Aktualności

Dodatkowe środki dla szkół podstawowych

Dodatkowe środki dla szkół podstawowych

31.08.2010

Dyrektorzy szkół podstawowych mogą starać się o dodatkowe pieniądze na lepsze wyposażenie budynków i dożywianie dzieci.

Szkoła musi zapewnić dzieciom między innymi kącik zabaw, dodatkową opiekę nauczyciela oraz miejsce na podręczniki.

W roku 2012 do pierwszych klas szkół podstawowych trafią wszystkie sześciolatki. Do tego czasu dyrektorzy szkół muszą przygotować się na przyjęcie maluchów. Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło na ten cel dodatkowe pieniądze – w 2011 roku jest to kwota 150 mln zł.

Szkoły, które w tym roku nie dostały dofinansowania, mają szansę na otrzymanie go w pierwszej kolejności w przyszłym roku. Termin składania wniosków do organów prowadzanych szkoły -gmin, upływa 10 października 2010 roku.

Wszystkie szkoły podstawowe mogą się starać o dotację. Jednak kwota jaką otrzymają uzależniona jest od ilości dzieci w szkole. W szkole gdzie jest do 69 uczniów pomoc ta wynosi 6 tys. zł, a powyżej 70 uczniów, maksymalnie 12 tys. zł. Jeżeli szkoła chce utworzyć lub zmodernizować plac zabaw, może liczyć na dofinansowanie w wysokości od 63 tys. zł do 115 tys. zł. Warunkiem otrzymania tych pieniędzy jest wkład własny organów szkół, który musi być na poziomie 50 proc. kosztów inwestycji. Na podobnych warunkach placówki mogą występować o zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych lub utworzenia placu zabaw, jeżeli koszty tych inwestycji zostały lub zostaną poniesione od 1 stycznia 2009 r. do 10 października 2013 r.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz