Aktualności

Arkusze maturalne

Arkusze maturalne

10.11.2009

Po 25 latach matematyka wraca na maturę jako przedmiot obowiązkowy. We wtorek, 3 listopada ponad 400 tys. uczniów pisało próbny egzamin z matematyki


W ubiegłych latach arkusze próbnych matur były sprawdzane przez nauczycieli w szkołach według klucza odpowiedzi z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Później arkusze zostały przekazane maturzystom, którzy mogli sprawdzić, jakie błędy popełnili.

W tym roku jednak arkusze trafiły do zewnętrznych egzaminatorów. Maturzyści dowiedzą się tylko, ile punktów dostali i nie będą mogli zobaczyć arkuszy.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Krzysztof Konarzewski powiedział, że prawdopodobnie z przyczyn finansowych zwrot arkuszy nie będzie możliwy. Powtórne rozwiezienie arkuszy do szkół to według dyrektora Konarzewskiego kosztowna operacja. Jego zdaniem, na próbnej maturze powinno być jak na prawdziwej

Jeśli maturzyści będą chcieli obejrzeć swoje arkusze egzaminacyjne, to muszą napisać wniosek do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o wgląd do swojej pracy, tak jak jest to w wypadku prawdziwej matury.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz