Aktualności

X Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół

X Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół

24.11.2008

W dniach 20–21 listopada w Warszawie odbyła się X Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół.


Tematem spotkania były m.in. założenia podstawy programowej, zmiany w maturze oraz propozycja objęcia sześciolatków obowiązkiem szkolnym. Dyskutowano także nad rolą szkoły we współczesnym świecie, analizowano problem centralizacji i decentralizacji oświaty, nadzoru pedagogicznego, jak również przekazywanie szkół osobom prawnym i fizycznym oraz finansowanie oświaty.


Dyrektorzy szkół chcieli wiedzieć, na ile prawdopodobne jest wprowadzenie planowanych przez MEN zmian, m.in. w podstawie programowej i obniżenie wieku szkolnego.


Zbigniew Marciniak poinformował, iż rozporządzenie w sprawie nowej podstawy programowej powinno wkrótce zostać podpisane przez minister edukacji., natomiast o obniżeniu wieku szkolnego i zmniejszeniu roli kuratora oświaty zadecyduje parlament. Partie polityczne nie sprzeciwiają się obniżeniu wieku szkolnego, ale mają wątpliwości związane ze sposobem przeprowadzenia reformy. Podobnie prezydent nie jest przeciwny obniżeniu wieku szkolnego.


Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół pani Izabela Dzieduszycka (prezes stowarzyszenia „Przymierze Rodzin”) otrzymała nagrodę Osobowości Polskiej Edukacji dla najciekawszej i najbardziej zasłużonej dla oświaty postaci ostatniego dziesięciolecia.


O przyznaniu pani Irenie Dzierzgowskiej Medalu Edukacji Narodowej za osiągnięcia w pracy na rzecz polskiej szkoły poinformowała minister edukacji Katarzyna Hall.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz