Aktualności

Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna

27.05.2009

Dnia 5 czerwca 2009 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (DzU nr 76, poz. 642).


Rozporządzenie określa szczegółowe warunki udzielania pomocy uczniom objętym Rządowym programem pomocy uczniom w 2009 r. – „Wyprawka szkolna”, formy i zakres pomocy oraz tryb postępowania w sprawie udzielania pomocy.


O dofinansowanie podręczników będą mogli ubiegać się uczniowie z rodzin spełniających kryterium dochodowe, zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej. Chodzi tu o rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł miesięcznie.


Uczniowie klas I i II szkół podstawowych oraz klas I i II ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia mogą otrzymać maksymalnie 150 zł, trzecioklasiści z podstawówek zwykłych i muzycznych mogą liczyć na dofinansowanie do 170 zł, a uczniowie klas I gimnazjów, klas I ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, klas I ogólnokształcących szkół sztuk pięknych oraz klas IV ogólnokształcących szkół baletowych – do 280 zł.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz