Aktualności

Wyprawka szkolna dla gimnazjalistów

Wyprawka szkolna dla gimnazjalistów

22.03.2011

Jak wynika z przygotowanych aktów prawnych pomoc w ramach „Wyprawki szkolnej” na zakup podręczników na rok szkolny 2011/2012 będą mogli otrzymać również uczniowie klas III gimnazjów.

Wspomniane projekty to: uchwała Rady Ministrów w sprawie rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2011 r. oraz rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników.

Oba projekty zostały skierowane do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych, a Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało je na swojej stronie internetowej.

Podobnie jak w latach wcześniejszych o dofinansowanie na zakup podręczników będą mogli ubiegać się uczniowie z rodzin uprawnionych do pobierania zasiłku rodzinnego, czyli takich, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł miesięcznie.

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz klas I–III ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia mogą otrzymać maksymalnie 180 zł. Uczniowie III klas gimnazjów, III klas ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, III klas ogólnokształcących szkół sztuk pięknych oraz VI klas ogólnokształcących szkół baletowych mogą liczyć na dofinansowanie do 325 zł.

Objęcie w przyszłym roku szkolnym programem „Wyprawka szkolna” uczniów III klas gimnazjów (oraz starszych klas szkół artystycznych) jest związane ze stopniowym wprowadzaniem w szkołach nowej podstawy programowej. Pierwszy rocznik, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową może bowiem korzystać tylko z nowych podręczników.

Pomoc otrzyma ponad 515 tys. uczniów. W budżecie państwa zarezerwowano na ten cel 94 mln zł.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz