Aktualności

Strajk nauczycieli

Strajk nauczycieli

11.04.2008

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydował, że dnia 27 maja odbędzie się jednodniowy strajk ostrzegawczy nauczycieli.


Do protestu przyłączą się placówki, w których ponad połowa nauczycieli i innych pracowników opowie się w referendum, które będzie trwało do 21 maja, za protestem.


Jednocześnie ZNP podkreśla swoją gotowość do prowadzenia rozmów z rządem. Do zapowiadanego strajku nie dojdzie, jeśli rząd spełni nauczycielskie oczekiwania.


ZNP domaga się pięćdziesięcioprocentowych podwyżek do 2010 r., utrzymania możliwości przechodzenia na emerytury nauczycieli na dotychczasowych zasadach oraz zachowania zapisów ustawy Karta Nauczyciela.


Oświatowa „Solidarność” również domaga się podwyżek i zachowania przywilejów emerytalnych. Dnia 29 kwietnia związek zorganizuje pikiety w 16 miastach wojewódzkich, domagając się rozmów z rządem na temat swoich postulatów. Sztab protestacyjny oświatowej „Solidarności” zdecydował również, że członkowie związku będą mogli dołączyć do organizowanego dnia 27 maja przez ZNP strajku w szkołach.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz