Aktualności

Rada Edukacji Narodowej

Rada Edukacji Narodowej

13.02.2008

Na zaproszenie minister Katarzyny Hall 8 lutego br. przybyło do MEN 10 byłych wiceministrów edukacji, którzy zasiadali w rządach formowanych od 1989 roku. Wyrazili oni gotowość sprawowania funkcji doradczej przy MEN w ramach honorowej Rady Edukacji Narodowej.


Rada ma być ciałem ponadpartyjnym, które będzie współpracowało z kolejnymi ministrami edukacji – pochodzącymi z różnych opcji politycznych. Chodzi o stworzenie długofalowej strategii rozwoju szkolnictwa w Polsce. Na zreformowanie systemu oświaty Rada otrzyma miliard euro z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Spotkania Rady będą się odbywały raz w miesiącu. Pierwsze jest planowane na 6 marca. Tematem obrad ma być proponowana przez minister Hall reforma programowa dotycząca obniżenia wieku obowiązku szkolnego. Wstępnie ustalono, że kolejne dwa spotkania będą dotyczyć nadzoru oświatowego i Karty Nauczyciela. Rada i jej skład zostaną powołane zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Według tego rozporządzenia funkcję przewodniczącego Rady będzie pełnił aktualny minister edukacji.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz