Aktualności

Protesty rodziców

Protesty rodziców

30.09.2008

Pod Ministerstwem Edukacji Narodowej i kancelarią premiera 28 września protestowali rodzice, którzy domagali się odłożenia reformy obniżającej wiek szkolny z 7 do 6 lat.


Ich zdaniem, szkoły nie są przygotowane na przyjęcie sześciolatków, a planowana przez MEN reforma odbędzie się ze szkodą dla dzieci.


Protest został zorganizowany przez rodziców zrzeszonych na forach internetowych Ratuj Maluchy oraz Forum Rodziców. Rodzice obawiają się pospiesznego wprowadzenia reformy edukacji – najpierw chcieliby zobaczyć szkoły odpowiednio przygotowane na przyjęcie młodszych dzieci, a dopiero potem podejmować decyzję, czy obniżać wiek szkolny. Protestujący są zdania, że szkoły i programy szkolne nie są dostosowane do potrzeb 6-latków, a reforma jest nieprzygotowana i wprowadzana zbyt pospiesznie.


Rodzice przekazali minister edukacji Katarzynie Hall list, w którym domagają się, by resort edukacji wycofał się z reformy obniżającej wiek szkolny.


Zgodnie z planami resortu edukacji już od przyszłego roku szkolnego do pierwszych klas miałyby pójść dzieci 6-letnie. Proces ten miałby być rozłożony na kilka lat.


Pod petycją na stronie www.ratujmaluchy.pl podpisało się już prawie 24,5 tys. osób przeciwnych wprowadzeniu tej reformy.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz