Dzięki udziałowi w programie Shape the Future Microsoft szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą mogły zapewnić swoim uczniom i nauczycielom dostęp do narzędzi cyfrowych przy użyciu tabletów, laptopów i komputerów stacjonarnych z najnowszym oprogramowaniem w preferencyjnych cenach.

Program Shape the Future

Program Shape the Future umożliwia instytucjom związanym z oświatą zakup systemu operacyjnego po preferencyjnej cenie. Udział w projekcie nie wiąże się ze zobowiązaniami ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki czy instytucji edukacyjnej. W ramach programu producenci sprzętu ustalają ceny urządzeń ze wspomnianym systemem operacyjnym, bazując na licencjach edukacyjnych „Education only”.

Platformę narzędzi cyfrowych dla edukacji tworzą systemy operacyjne Windows 10 Pro Edu oraz 11 Pro Edu w połączeniu z bezpłatnymi licencjami na Office 365 (w planie A1), a także Teams. Microsoft Teams umożliwia pracę w ramach zespołów klasowych, prowadzenie wideokonferencji i lekcji zdalnych, udostępnianie treści oraz przypisywanie i ocenianie zadań. W ramach bezpłatnego planu nauczyciele i uczniowie korzystają również z poczty e-mail, dysku chmurowego OneDrive, aplikacji Office Online czy wspólnego notesu zajęć dla klasy OneNote Class Notebook.

Informacje na temat programu znajdą Państwo na stronie MEiN TUTAJ.

 

Źródła:

  1. MEiN, MEiN, GovTech i Microsoft razem dla cyfryzacji edukacjihttps://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/mein-govtech-i-microsoft-razem-dla-cyfryzacji-edukacji (dostęp: 20.12.202)