Aktualności

Próbny egzamin gimnazjalny

Próbny egzamin gimnazjalny

13.01.2010

Dziś rozpoczął się trzydniowy próbny egzamin dla gimnazjalistów przygotowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i „Gazetę Wyborczą”.

Blisko 300 000 uczniów z 70% gimnazjów napisało dzisiaj pierwszy egzamin – z części humanistycznej. Egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00.

Dzisiejszy egzamin obejmował wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki.

Na Próbnym Egzaminie Gimnazjalnym z OPERONEM gimnazjaliści wykazywali się umiejętnością z zakresu czytania i odbioru różnych tekstów kultury (m.in. artykułu „Siła pieniądza”, fragmentu „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa, czy obrazu „Skąpiec” Tadeusza Makowskiego) oraz umiejętnością tworzenia własnego tekstu (poleceniem było napisanie rozprawki na temat tego, że nie wszystko, co w życiu ważne, można przeliczyć na pieniądze).

Na rozwiązanie arkusza gimnazjaliści mieli 120 minut, a maksymalnie będą mogli zdobyć za niego 50 pkt. Odpowiedzi do dzisiejszego egzaminu ukażą się już jutro w „Gazecie Wyborczej”, a około godziny 15.00 również na stronie www.peg.operon.pl.

Jutro egzamin z zakresu matematyczno-przyrodniczego, a w piątek gimnazjaliści sprawdzą swoją wiedzę z języków obcych (angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego).

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz