Aktualności

Prawo w szkołach

Prawo w szkołach

23.08.2011

Praktyczna nauka prawa w szkołach ponadgimnazjalnych.

Od 1 września rusza kolejny etap organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz samorząd radców prawnych programu praktycznej nauki prawa.

„Jestem gorącym zwolennikiem wprowadzenia do szkół dodatkowych lekcji, na których młodzież miałaby szansę poznać praktyczne informacje prawne. Wszystko po to, aby mogła z nich korzystać w codziennym życiu. Wierzę, że wspólnie uda nam się ten cel zrealizować” – powiedział w piątek dziennikarzom minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski po podpisaniu porozumienia dotyczącego współpracy w promowaniu i rozwijaniu edukacji prawnej. W programie bierze też udział Ministerstwo Edukacji Narodowej i Krajowa Rady Radców Prawnych.

Akcja jest kontynuacją zapoczątkowanego w 2010 roku w łódzkich szkołach ponadgimnazjalnych pilotażowego programu edukacji prawnej. W roku szkolnym 2011/2012 zostanie on skierowany do zainteresowanych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju.

Wiceminister MEN Krystyna Szumilas oceniła, że program pozwala „na uatrakcyjnienie lekcji wiedzy o społeczeństwie, a dzięki obecności mecenasów i ludzi, którzy na co dzień zajmują się prawem, pozwala na dokładne wyjaśnienie wszelkich wątpliwości uczniów”.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz