Aktualności

Piąty stopień awansu zawodowego

Piąty stopień awansu zawodowego

11.03.2011

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wprowadzenia kolejnego stopnia awansu zawodowego.

 

ZNP zamierza swoje propozycje zmian w Kracie Nauczyciela, przesłać do wszystkich klubów parlamentarnych – informuje „Dziennik Polski”.

„Przed wyborami chcemy wiedzieć, co politycy myślą o zmianach w Karcie Nauczyciela i czy są gotowi na dyskusję na ten temat” – mówi gazecie Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Wśród propozycji zmian, przygotowanych przez ZNP, znalazło się wprowadzenie piątego, najwyższego stopnia awansu zawodowego. Mogliby się o niego starać nauczyciele dyplomowani. Obecnie możliwość awansowania kończy się po uzyskaniu stopnia nauczyciela dyplomowanego.

Zdaniem ZNP kończenie ścieżki awansu zawodowego po uzyskaniu stopnia nauczyciela dyplomowanego jest mało motywujące. Dlatego pojawi la się propozycja, by nauczyciele mieli w perspektywie możliwość zdobycia jeszcze jednego stopnia, a co za tym idzie, podwyżki wynagrodzenia. Nad zmianami w Karcie Nauczyciela od marca ubiegłego roku pracuje powołany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej specjalny zespół do spraw statusu zawodowego nauczycieli.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz