Aktualności

MEN informuje: co nowego w roku szkolnym 2011/2012

MEN informuje: co nowego w roku szkolnym 2011/2012

30.08.2011

1 września nowy rok szkolny rozpocznie około 5,5 miliona uczniów. Będzie to ostatni rok trzyletniego okresu obniżania wieku szkolnego i kolejny rok upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Obowiązkowym wychowaniem przedszkolnym będą objęte wszystkie pięciolatki, natomiast rodzice sześciolatków po raz ostatni będą mogli zdecydować, czy posłać dzieci do klasy I czy pozostawić je w zerówce.

Nadchodzący rok szkolny ogłoszono Rokiem Szkoły z Pasją . Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada promocję najlepszych rozwiązań wzbogacających ofertę edukacyjną placówek. MEN przypomina też, że zgodnie z rozporządzeniem o organizacji roku szkolnego, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą się kończyć w ostatni piątek czerwca. Poza tym, w związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012, organy prowadzące szkoły będą miały możliwość zawieszenia zajęć na czas oznaczony.

Ministerstwo po raz kolejny informuje, ze od 1 września w przedszkolach i gimnazjach zacznie obowiązywać nowa formuła kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi . Zmieniają się również zasady wydawania przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne opinii o specyficznych trudnościach w uczeniu się.

Więcej informacji: www.men.gov.pl

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz