Aktualności

Lekcje wychowania fizycznego oraz edukacja dla bezpieczeństwa

Lekcje wychowania fizycznego oraz edukacja dla bezpieczeństwa

24.04.2009

Sejm przyjął nowelizację ustaw o powszechnym obowiązku obronnym oraz o kulturze fizycznej. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 419 posłów, dwie osoby były przeciw, trzy wstrzymały się od głosu.


Zgodnie z nowelizacją dotychczasowy przedmiot szkolny „przysposobienie obronne”, realizowany w szkołach ponadgimnazjalnych, zostanie od roku szkolnego 2012/2013 zastąpiony „edukacją dla bezpieczeństwa”. W gimnazjach zaś od września 2009 r. przedmiot „edukacja dla bezpieczeństwa” zastąpi dotychczasową ścieżkę edukacyjną „edukacja obronna”.


Zmienione zostaną też zasady prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w ramach czterech godzin WF w tygodniu będą mieli dwie wspólne lekcje z zajęciami takimi samymi dla wszystkich w klasie i dwie lekcje, podczas których będą mogli ćwiczyć zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz możliwościami szkoły. Chodzi tu np. o lekcje tańca, gry w tenisa, judo, koszykówki itp. W szkołach ponadgimnazjalnych zajęcia do wyboru odbywać się będą na dwóch godzinach WF z trzech obowiązkowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej chce poprzez zmianę sposobu prowadzenia zajęć WF zachęcić uczniów do większej aktywności fizycznej i liczniejszego niż obecnie, czynnego udziału w lekcjach.


Nowelizacja ustaw trafi teraz do Senatu.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz