Aktualności

Higiena w szkole

Higiena w szkole

26.05.2011

Po analizie ubiegłorocznych wyników kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Ministerstwo Edukacji Narodowej zadecydowało, że szkoły muszą zadbać o higienę, ponieważ w wielu z nich wciąż brakuje ciepłej wody.

Nowelizacja Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (DzU z 2003 r. nr 6, poz. 69) zaostrzyła wymogi sanitarne.

Wyniki kontroli pokazały, że wiele szkół ich nie spełnia – 23% z ponad 6 tysięcy skontrolowanych szkół brakowało między innymi ciepłej wody, mydła w dozowniku, papieru toaletowego, ręczników papierowych.

PIS wykazuje, że obok braku ciepłej wody, problemem w szkołach jest brak odpowiedniej liczby urządzeń sanitarnych. Samorządy, jako organy prowadzące szkół, nie mają pieniędzy na ich zakup. Jednak teraz samorządy nie będą już mogły się tłumaczyć brakiem środków na przeprowadzenie odpowiednich remontów.

Zgodnie z przepisami na szkołę, która nie dostosuje się do zaostrzonych wymogów sanitarnych, zostanie nałożona kara. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy z wnioskiem o ukaranie wystąpi lokalny sanepid.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz