Aktualności

Ferie zimowe 2022

Ferie zimowe 2022

14.01.2022

W roku 2022 ferie zimowe mają się odbyć w tradycyjnej formie, czyli z podziałem na kilka terminów dla różnych województw. Start ferii zaplanowano na 17 stycznia. 

Ferie zimowe 2022 

Trwa dyskusja na temat terminu ferii zimowych. Rząd podtrzymuje decyzję dotyczącą czterech terminów. Ferie rozpoczynają się 17 stycznia i potrwają do 27 lutego.

17–30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

24 stycznia – 6 lutego 2022 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

31 stycznia – 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

                  

Jakie atrakcje mogą być organizowane w czasie zimowego wypoczynku?

Mimo wielu obostrzeń i ograniczeń w tym roku uczniowie będą mogli liczyć na szerszy wybór możliwości odpoczynku podczas ferii. Aktualne obostrzenia dotyczą kin, teatrów, oper, filharmonii, centrów kultury i koncertów. Na razie nie ma mowy o hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, czyli miejscach, które interesują osoby planujące wyjazdy w czasie ferii. Na stronie MEiN znajdziemy wytyczne MEiN, MZ i GIS dla organizatorów wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022 TUTAJ.

Ferie zimowe 2022 są również okazją do wykorzystania bonu turystycznego dla rodziców, którzy nie zrobili tego w minione wakacje. Rada Ministrów przedłużyła ważność bonu do 30 września 2022 roku. Oznacza to, że będzie można skorzystać z tej formy wsparcia jeszcze podczas najbliższych wakacji.

W czasie ferii do łask wraca czytanie książek. Do listy lektur podczas wolnego proponujemy dołączenie naszej propozycji. „Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem” Przemka Staronia to książka skierowana do dorosłych i nastolatków – do nauczycieli, terapeutów, uczniów, a także studentów. To druga część bestsellerowego poradnika dla młodych ludzi, jak radzić sobie z życiem, emocjami i relacjami. Poradnika, który czyta się jak dobrą powieść. W mądry i zabawny sposób pokazuje, jak rozwiązywać codzienne problemy i pomaga zrozumieć trudne emocje. Zachęcamy do lektury!

Źródło: MEiN, Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2021/2022https://www.gov.pl/web/gov/polski-bon-turystyczny---dla-dzieckahttps://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-ferii-zimowych-w-roku-szkolnym-20212022 (dostęp: 20.12.2021).
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-organizatorow-wypoczynku-zimowego-dzieci-i-mlodziezy-w-roku-szkolnym-20212022

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz