Aktualności

Egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalne

26.04.2010

We wtorek 27 kwietnia rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne.

27 kwietnia odbędzie się część humanistyczna, w środę 28 kwietnia część matematyczno-przyrodnicza, a w czwartek 29 kwietnia - egzamin z języka obcego nowożytnego.

Część humanistyczna obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, czytelniczą i medialną, europejską, kulturę polską na tle tradycji śródziemnomorskiej.

Część matematyczno-przyrodnicza obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, prozdrowotną, ekologiczną, czytelniczą i medialną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, europejską, obronę cywilną.

Egzamin z języka obcego nowożytnego obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski); w tej części uczeń (słuchacz) przystępuje do egzaminu z języka, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz