Aktualności

Dodatkowy rok na przejście nauczyciela na emeryturę

Dodatkowy rok na przejście nauczyciela na emeryturę

02.11.2007

Z dniem 2 listopada wchodzi w życie Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2007 r. Nr 191, poz. 1369) zmieniająca art. 88 ust. 2a pkt.1 Karty Nauczyciela.


Ta ustawa wydłuża o rok, to znaczy do końca 2008 roku, możliwość przechodzenia na emeryturę nauczycieli urodzonych po 31.12.1948 roku, a przed 01.01.1969, jeżeli:

  1. spełnili oni warunki do uzyskania emerytury określone w ust. 1 art. 88 Karty, to znaczy mają trzydziestoletni okres zatrudnienia, w tym 20 lat wykonywania pracy w szczególnym charakterze, a nauczyciele szkół, placówek, zakładów specjalnych oraz zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich ­­– dwudziestopięcioletni okres zatrudnienia, w tym 20 lat wykonywania pracy w szczególnym charakterze w szkolnictwie specjalnym

oraz

  1. nie przystąpili do otwartego funduszu emerytalnego albo za pośrednictwem ZUS-u złożyli wniosek o przekazanie środków zgromadzonych na rachunku w otwartym funduszu emerytalnym na dochody budżetu państwa.
Przydatny artykuł?Nie

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz