Języki obce w szkole
Odpowiada
dr Adam Balicki

Prawnik

Pytanie:

Czy są jakieś przeciwwskazania natury prawnej, aby w planie lekcji klasy drugiej szkoły podstawowej w jednym dniu były dwie lekcje języka obcego, np. pierwsza lekcja – j. angielski, druga lekcja – j. niemiecki?

Odpowiedź:

Przepis § 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (DzU z 2003 r. nr 6, poz. 69 z późn. zm.) nakłada jedynie obowiązek uwzględnienia w opracowanym planie zajęć dydaktyczno-wychowawczych potrzeby równomiernego obciążenia zajęciami w poszczególnych dniach tygodnia. Nie ma jednak przepisu, który zabraniałby organizowania zajęć z dwóch języków obcych w tym samym dniu.

Komentarze

Brak komentarzy
Sonda

Czy przypadła Państwu do gustu nowa odsłona "Oświaty i Prawa"?

Stale się rozwijasz i szukasz nowych inspiracji?

Sprawdź ofertę NOE!

To największy w kraju ośrodek rozwijający kluczowe kompetencje nauczycieli


Zobacz
Poznaj naszą ofertę dla nauczycieli
Zobacz